Najcześciej Zadawane Pytania

Chciałbyś dowiedzieć się jak długo latają balony z helem? Zastanawiasz się, jakie są zalety składania zamówienia online w naszym sklepie? A może potrzebujesz wskazówek dotyczących transportu balonów? W naszej sekcji FAQ zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów. Dowiedz się wszystkiego o balonach dostępnych w sklepie "Warsaw Balloonmakers" i skorzystaj z naszej wiedzy, aby cieszyć się balonami na każdą okazję. Zapraszamy do lektury!

Zwijana treść

Jak długo latają balony?

Czas, przez który balon napełniony helem unosi się w powietrzu, zależy od wielu czynników, takich jak:

  1. Rodzaj balonu: Balony foliowe unoszą się dłużej niż balony lateksowe.
  2. Rozmiar balonu: Większe balony unoszą się dłużej niż mniejsze, ponieważ mają większą pojemność i mogą pomieścić więcej helu.
  3. Warunki zewnętrzne: Balony eksponowane na działanie promieni słonecznych, gorącego powietrza, wiatru czy deszczu, ale również postawione pod klimatyzatorem mogą tracić hel szybciej.
  4. Dzieci i zwierzęta: dotykanie, szarpanie, ściskanie, gryzienie balonów skraca ich czas unoszenia.

Jeśli planujesz konkretną imprezę, warto zamówić balony z helem tego samego dnia lub dzień wcześniej, aby były jak najświeższe.

Jakie są plusy złożenia zamówienia online z wyprzedzeniem?

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć balony najwyższej jakości. Wcześniejsze zamówienie daje nam możliwość dokładnej kontroli szczelności każdego balonu. Ze względu na wysoką cenę helu, chcemy dostarczać tylko sprawdzone balony. Dodatkowo, dzięki zamówieniom złożonym z wyprzedzeniem, możemy lepiej zaplanować naszą pracę, co gwarantuje terminowość realizacji zamówienia.

Czy balony otrzymam napełnione helem?

Wszystkie balony które oferujemy w naszym sklepie online zawierają cenę balonika wraz z helem i wstążką.

Czy balony lateksowe są żelowane?

Każdy z balonów lateksowych jest uszczelniany specjalnym żelem, który wydłuża czas unoszenia się w powietrzu.

Czy balony zamówione w kartonie uciekną po jego otwarciu?

Bukiet balonów z helem jest przymocowany do dna kartonu, aby po otwarciu zatrzymał się na pewnej wysokości. Możesz również zamówić ciężarek, który obciąży bukiet, dzięki czemu łatwo wyjmiesz go z kartonu i postawisz na podłodze, nie martwiąc się, że odleci.

Pogoda, a balony.

Jak zachowują się balony z helem na mrozie?

Zimno ma dość ciekawy wpływ na balony z helem. Hel, będąc gazem, reaguje na zmiany temperatury. W niskich temperaturach, takich jak mroźne dni, cząsteczki gazu w balonie kurczą się, co powoduje, że balon może wydawać się wiotki lub niedopompowany. To normalne zjawisko fizyczne, które wynika z bezpośredniego oddziaływania zimna na gazy.

Nie oznacza to jednak, że balon jest uszkodzony. Gdy wróci do cieplejszego otoczenia, hel ponownie się rozszerzy, a balon wróci do swojej normalnej formy i rozmiaru. Ważne jest, aby pamiętać, że ekstremalnie niskie temperatury mogą jednak uszkodzić gumę lub folię, z której wykonany jest balon, więc należy unikać pozostawiania balonów z helem na dłuższy czas w bardzo zimnych warunkach.

Jak zachowują się balony z helem w upalne dni?

Kiedy temperatura otoczenia rośnie, cząsteczki helu w balonie zaczynają się poruszać szybciej i rozszerzać, co może sprawić, że balon stanie się bardziej napięty i pełniejszy. Jednakże, istnieje pewne ryzyko, że w bardzo wysokich temperaturach balon może pęknąć. Ciepło powoduje rozszerzenie gazu, a skoro przestrzeń wewnątrz balonu jest ograniczona, zwiększone ciśnienie może doprowadzić do pęknięcia gumy lub folii, z której wykonany jest balon.
Dlatego w upalne dni ważne jest, aby nie narażać balonów z helem na bezpośrednie działanie słońca przez dłuższy czas, nie zostawiać balonów w nagrzanym aucie, nie stawiać balonów przy nagrzewającym się oknie.

Mam taki plan, będę przewozić balony sam. Jak?

Chcę odebrać balony osobiście lub odebrać je w domu, ale potem przetransportować na wydarzenie, jak mam sobie poradzić?

Gorąco zachęcamy do dokupienia worka do transportu balonów który pomaga zapanować nad balonami i chroni je przed czynnikami zewnętrznymi.

Zamawiam balony w kartonie prezentowym. Czy zmieszczę karton do auta?

Oferujemy zestawy balonów zapakowane w kartony o dwóch rozmiarach. Duży karton ma wymiary 65x65x65 cm i nie mieści się przez drzwi samochodów osobowych. Mniejszy karton, o wymiarach 52x52x52 cm, bez problemu przechodzi przez drzwi samochodu.

Czegoś brakuje?

Wpisz pytanie poniżej i prześlij do nas, postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Formularz kontaktowy