Jak dbać o balony od Warsaw balloonmakers?

Balony z helem stały się nieodłącznym elementem wielu imprez i wydarzeń, od balonów na urodziny, przez bukiety balonów na chrzciny po balony eventowe na ceremonie otwarcia. Ich unikalna zdolność do unoszenia się w powietrzu dodaje wyjątkowego efektu i czaru. Jednakże, aby cieszyć się nimi jak najdłużej i uniknąć niespodzianek, warto poznać kilka podstawowych zasad dotyczących ich przechowywania i transportu.

Jak dbać o balony z helem?

Balony z helem są dość kapryśne, a temperatura otoczenia ma na nie znaczący wpływ. W naszej pracowni, gdzie balony są pompowane, panuje stała temperatura wynosząca około 22-24 stopnie Celcjusza. W przypadku zimniejszych warunków, takich jak zimowa aura, hel w balonach skurczy się, co wpłynie na to, że balon stanie się miękki i trudniej będzie się unosił. Na szczęście, po krótkim pobycie w cieple, hel wróci do pierwotnej sprężystości. Dlatego ważne jest, aby unikać długotrwałego wystawiania balonów na niskie temperatury. Z kolei w gorące dni, hel w balonach rozszerza się, co zwiększa ryzyko ich pęknięcia. W naszej pracowni dbamy o to, aby napełniane balony były odpowiednio zabezpieczone przed tym zjawiskiem, minimalizując ryzyko ich uszkodzenia. Ponadto, każdy balon, który opuszcza naszą pracownię, jest dokładnie sprawdzany pod kątem szczelności, aby zapewnić jego najwyższą jakość.

Na co zwrócić uwagę:

  • Przechowywanie - Unikaj miejsca, gdzie balony mogą być narażone na ekstremalne temperatury. Wysoka temperatura przyspiesza uciekanie helu i może sprawić, że balony matowieją. Nie pozostawiaj ich w pobliżu kaloryfera zimą ani przy oknie latem. Unikaj też klimatyzacji i przeciągów, które mogą skrócić czas unoszenia.
  • Uszkodzenia mechaniczne - Balony z helem są wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Podczas przenoszenia balonów, unikaj tarcia balonami o sufit. Zachowuj ostrożność, aby nie ściskać, uderzać czy upychać balonów. Trzymaj je z dala od ostrych przedmiotów, które mogą spowodować pęknięcie.

Jak przewozić balony z helem?

Oferujemy dostawę balonów z helem na terenie Warszawy, jednak jeśli wybierzecie Państwo osobisty odbiór zamówienia z naszej pracowni, zachęcamy do zapoznania się z kilkoma wskazówkami.

  • W gorące dni przed włożeniem balonów z helem do auta koniecznie otwórz wszystkie drzwi i przewietrz samochód, aby nie wkładać balonów do nagrzanego samochodu. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj balonów w nagrzewającym się samochodzie.
  • Balony z helem powinny być przewożone w sposób zabezpieczony, tak aby nie poruszały się swobodnie wewnątrz pojazdu. Może to prowadzić do ich pęknięcia lub uszkodzenia.
  • Balony powinny być przewożone z dala od ostrych przedmiotów lub krawędzi, które mogą je uszkodzić.


Warto rozważyć dokupienie specjalnego worka do transportu balonów, który zabezpieczy je podczas przewozu i ułatwi transport https://www.warsawballoonmakers.com/products/worek-do-transportu-balonow


Podsumowując z balonami jak z dziećmi!

Nie przegrzewać, nie przeziębiać, uważać przy przenoszeniu i wkładaniu do auta.  Pamiętaj, aby unikać ekstremalnych temperatur i uszkodzeń mechanicznych. Przy przewożeniu stosuj się do zasad bezpieczeństwa, a twoje balony będą prezentować się wspaniale na każdej imprezie. Odpowiednia opieka zapewni, że balony z helem dostarczą radość i uśmiech wszystkim uczestnikom wydarzenia.

Powrót do blogu